Obrazek Przedszkola Baśniowa Kraina Przedszkole nr 1 Baśniowa Kraina, Wola Prażmowska, ul. Czarnej Olchy 3

W czasie dziennego pobytu w przedszkolu dzieci otrzymują: śniadanie, obiad, podwieczorek oraz przekąskę (zwykle przed obiadem).

Śniadania i podwieczorki przygotowywane są w naszym przedszkolu, w warunkach odpowiadających stosownym przepisom. Obiad dostarczany jest przez firmę kateringową. Spożywanie posiłków odbywa się w położonej przy kuchni jadalni.

Śniadanie: kanapki z wędliną, serem, warzywami, proponujemy również zupy mleczne z płatkami lub chrupkami. Do picia herbata z cytryną, kakao.

Przekąska: warzywa, owoce

Obiad: zupa (np. jarzynowa, ogórkowa, pomidorowa, rosół z makaronem, itp.). Jako drugie danie oferujemy naprzemiennie dania mięsne (np. pulpety, potrawki drobiowe, ryby, itp) z bardzo lubianymi przez dzieci daniami jarskimi (np. ryż z truskawkami, pierogi z serem). Do drugiego dania podawana jest surówka lub sałatka. Na zakończenie obiadu kompot lub deser.

Podwieczorek: lekkie danie np. budyń, racuchy, gofry, jogurt czy serek. Dla chętnych kanapki z masłem, serem, warzywami, wędliną. W uzupełnieniu owoce: jabłka, banany, gruszki, melony. Do picia herbata lub woda z sokiem.

Przez cały czas pobytu dzieci mają możliwość picia wody, wody z sokiem lub herbaty.

Staramy się ograniczać ilość słodyczy, Zwykle pojawiają się one u nas w formie kruchego ciasteczka podanego na podwieczorek. Na odstępstwa od tej zasady pozwalamy sobie jedynie przy okazji organizowanych imprez (Mikołaj, zabawa karnawałowa, urodziny, itp.).

PRZEDSZKOLE Nr1 Baśniowa Kraina ul. Czarnej Olchy 3, 05-505 Wola Prażmowska
tel/fax (022) 756-96-08,    0-601 297 201,   wychowawcy 0-66-777-83-83